"W tym momencie mamy 263 pacjentów, 20 pod respiratorem. Wczoraj było 19 zgłoszeń w tym 18 chorych zostało przyjętych" - powiedziała w sobotę PAP Sołtys.

Jak dodała, średnia wieku pacjenta przebywającego w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym to obecnie 59 lat. "Obserwujemy obniżenie wieku; jest dużo zgłoszeń 23-, 24-, 25-latków. Nie ma dnia, żeby tak młoda osoba się nie pojawiła w szpitalu tymczasowym. Pacjentów ponad 80-letnich jest dużo mniej niż było ich późną jesienią" - powiedział rzeczniczka CSK MSWiA.

Zaznaczyła, że lekarze informują, iż do szpitala tymczasowego trafia dużo 40-latków z średniociężkim bądź ciężkim przebiegiem COVID-19. "Pacjenci ci maja gorączkę, duszności, znaczne spadki saturacji, takie w okolicach 85" - powiedziała.

Jak poinformowała Sołtys, w sobotę trwają szczepienia w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym. Zaplanowanych jest 2050 osób do szczepienia.

"W Wielką Sobotę program szczepień trwa. Mamy potem dwa dni przerwy świątecznej i we wtorek wracamy do działania; kolejne ponad 2 tys. osób będzie szczepione" - powiedziała Sołtys.

Jak poinformowała, w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA na ul. Wołoskiej w Warszawie, któremu podlega szpital tymczasowy na PGE Narodowym, przebywa obecnie 322 pacjentów zakażonych koronawirusem i 55 osób jest pod respiratorem, a 13 osób pod ECMO, czyli sztucznym płucem.