"W tym liście są rzeczy wstrząsające. Ja się z nim zapoznałam wczoraj. To są rzeczy absolutnie porażające, (...)oskarżenia o skrajnie nieobyczajne zachowanie zarządu, o skrajnie nieobyczajne sytuacje w urzędzie, (...) o wykorzystywanie pozycji służbowej do wymuszania, skłaniania do zachowań absolutnie nie do przyjęcia" - powiedziała Pełczyńska-Nałęcz.

"Ten list przekażę dzisiaj do Prokuratora Generalnego, do podjęcia dalszych stosownych działań" - dodała.

Jak poinformowała minister list ten wpłynął do resortu dziewięć miesięcy temu i od tego czasu informacje w nim zawarte nie zostały w żaden sposób zweryfikowane w ministerstwie, mimo że, jak przekazała, list ten zobaczył minister i wiceminister.

Jak poinformowała ministra Pełczyńska-Nałęcz, KZN powstał 6,5 roku temu, a trzy lata temu został uruchomiony program Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych (SIM), a celem programu było zbudowanie jak największej liczby mieszkań dla młodych polskich rodzin, które nie mają zdolności kredytowej, ale są w stanie wynajmować mieszkanie z docelowym dojściem do jego własności.

Reklama

Z informacji przekazanych przez szefową resortu wynika, że w czasie działania SIM, został wybudowany jeden blok liczący 40 mieszkań. (PAP)