Do tej pory kojarzyło się to z energetyką i prądem wytwarzanym z węgla. Teraz dzięki postępowi w budownictwie można wiele osiągnąć. Ponieważ wszyscy zdali sobie z tego sprawę, budownictwo jest skazane na zielony sukces. W tym zakresie jest duży postęp.

Budownictwo bardzo mocno się ostatnio rozwija, jest bardzo dużo inwestycji, ceny materiałów budowlanych rosną. Blisko 70 proc. biznesu Saint-Gobain stanowią technologie, rozwiązania, produkty i materiały związane z budownictwem. W Zielonym Ładzie jest mowa o ekologicznym budownictwie, dotychczasowe rozwiązania budowlane muszą być w pewien sposób poddawane renowacji muszą być dostosowywane

- Wszystkie te rzeczy związane z Zielony Ładem i Polskim Ładem z pewnością wpłyną na to, że budownictwo będzie się jeszcze lepiej rozwijało. A przynajmniej taką mam nadzieję. Jakie ono będzie, zobaczymy. Myślę, że żaden przepis i żadne wskazówki, które otrzymamy od rządu czy od ministerstwa, nie wpłyną tak bardzo, jak nasza świadomość. Jednym z głównych elementów do tego, by było bardziej zielono, jest właśnie świadomość Polaków. Chcemy dbać o środowisko i klimat - dodał Henryk Kwapisz.

Reklama