Jak zaznaczyło Orange, obniżka dotyczy wszystkich połączeń wykonywanych z telefonów komórkowych w Orange Polska i nju mobile na białoruskie numery stacjonarne i komórkowe.

Dla klientów indywidualnych cena zostanie zrównana do stawek, jakie obowiązują dla połączeń do krajów UE, czyli 1 zł za minutę. Stawka dla biznesu także wyniesie 1 zł brutto za minutę.

Jak zaznaczyło Orange, w zależności od oferty, oznacza to obniżkę od 40 do 50 proc. w porównaniu do standardowej ceny.

Operator podał, że dla klientów abonamentowych nowe stawki będą obowiązywały od środy 19 sierpnia do środy 2 września. Klienci ofert na kartę będą mogli korzystać z obniżonych stawek od czwartku 20 sierpnia do środy 2 września.

Reklama

Orange Polska wyjaśniło, że firma zdecydowała się na obniżki cen połączeń międzynarodowych pod wpływem analizy ruchu w sieci mobilnej, przeprowadzonej w ostatnich dniach.

Połączeń z Polski na Białoruś jest teraz zdecydowanie więcej. Na podstawie bieżącego ruchu można szacować, że w sierpniu będzie on cztery razy większy niż w lipcu. Jednocześnie, w tym czasie ruch pomiędzy krajami w roamingu nie zmienił się - wynika z informacji Orange.(PAP)

wkr/ pad/