Ministerstwo pierwotnie podało na stronie internetowej, że w poniedziałek przybyły 2354 przypadki, ale później dane te zaktualizowano. Wykrytych aktywnych zakażeń w kraju jest aktualnie 155 259.

Łącznie od początku epidemii w Czechach SARS-CoV-2 zainfekowało się 420 875 osób. Wyleczyły się 260 542 osoby.

Poprzednio najmniejszy przyrost zakażeń w dzień powszedni w drugiej fali epidemii zanotowano w poniedziałek 12 października (3104 nowe zakażenia).

W poniedziałek zmarło 95 osób chorych na Covid-19. Łączna liczba zgonów w związku z Covid-19 przekroczyła tym samym 5 tys.

Z danych resortu zdrowia wynika, że w ostatnich dniach przeprowadza się mniej testów. Odsetek testów z pozytywnym wynikiem zmalał do 26,36 proc. w niedzielę. Dane dotyczące poniedziałku zostaną przedstawione we wtorek po południu.

Reklama

Ostatnie informacje dotyczące liczby hospitalizowanych pacjentów z Covid-19 dotyczą niedzieli. W szpitalach przebywało wówczas 7787 pacjentów, z których 1199 było w ciężkim stanie. Rezerwa łóżek przeznaczonych do specjalistycznego leczenia wynosi obecnie 26 proc.

Minister zdrowia Jan Blatny uważa, że dane resortu pokazują, że przyjęte przed kilkoma tygodniami środki przeciwko szerzeniu się koronawirusa zaczynają być widoczne w statystykach. Jego zdaniem nie ma potrzeby wprowadzania kolejnych ograniczeń, a należy się przygotować do kontrolowanego rezygnowania z tych już obowiązujących.