Tunezja: Aresztowano członków władz opozycyjnej partii Ennahda

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
6 września 2023, 08:42
Tunezja
Tunezja: Aresztowano członków władz opozycyjnej partii Ennahda/Shutterstock
Tunezyjska policja aresztowała we wtorek Mondhera Ounissiego, tymczasowego prezesa opozycyjnej partii Ennahda – podały w komunikacie partyjne władze. Aresztowano także Abdela Karima Harouniego, prominentnego polityka tej partii, który ostatnie dwa dni spędził w areszcie domowym.

Aresztowanie tymczasowego szefa Ennahdy następuje po tym, jak w mediach społecznościowych opublikowano nagranie dźwiękowe, przypisywane Ounissiemu, w których oskarżył on niektórych polityków swojego ugrupowania o dążenie do kontrolowania partii i otrzymywanie nielegalnych funduszy.

Śledztwo w sprawie nagrań

Prokuratura w poniedziałek wszczęła śledztwo w sprawie nagrań. W wideo na swojej stronie na Facebooku Ounissi powiedział, że nagrania zostały sfabrykowane.

W tym roku policja aresztowała lidera partii Ennahda Racheda Ghannouchiego, największego krytyka prezydenta Kajsa Saieda, a także kilku innych urzędników partyjnych. Policja zamknęła także wszystkie biura tego ugrupowania, co według Ennahdy ma na celu skonsolidowanie reżimu dyktatorskiego.

W tym roku policja zatrzymała także innych czołowych polityków, którzy oskarżyli Saieda o przeprowadzenie zamachu stanu po tym, jak rozwiązał on w 2021 roku parlament. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Tematy: tunezja
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj