„Grudniowe weekendy pokazały, że Zakopane cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem turystów. Zazwyczaj przedświąteczne weekendy nie obfitowały w turystów pod Tatrami, ale w tym roku jest zupełnie inaczej. Spodziewamy się również najazdu turystów w święta i tradycyjnie, w Sylwestra” – powiedział PAP Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

W okolicach Zakopanego nadal można znaleźć wolne pokoje.

„Co prawda dalej od centrum Zakopanego, ale można znaleźć wolne lokum w popularnych kwaterach za 300 zł za pokój dwuosobowy. Jest zauważalne rozchwianie cenowe. Ceny noclegów mogą jeszcze pójść w dół, ponieważ oferty zarówno na święta jak i na Sylwestra są dostępne. W pensjonatach czy hotelach można znaleźć jeszcze oferty w przyzwoitych cenach nawiązujących do ubiegłego roku” – przekazał PAP Wagner.

Oferty świątecznego wypoczynku pod Tatrami sprzedają się gorzej niż sylwestrowe. Na święta pokój dwuosobowy w pensjonacie można znaleźć tu już za 200 zł.

Reklama

Pod Tatry na okres świąteczno-noworoczny przyjadą głównie turyści krajowi, chociaż widoczne jest też zainteresowanie Węgrów, Czechów i Słowaków.

„Słowacy, nasi najbliżsi sąsiedzi już od dłuższego czasu polubili pobyty pod Tatrami. Trzeba pamiętać, że Słowacja jest w strefie euro i Polska jest dla nich cały czas atrakcyjna cenowo. Wybierają też oni obiekty o wysokim i najwyższym standardzie” – zauważył Wagner.(PAP)

autor: Szymon Bafia