Do wpisu dołączył też link do wywiadu, którego udzielił "Dziennikowi Gazecie Prawnej".

"Cieszę się, że rozmawiamy i że Polska jako jeden z naszych kluczowych sojuszników na wschodniej flance NATO jest w centrum tych rozmów. Doskonale, że to Warszawa pierwszego stycznia objęła przewodnictwo w OBWE" - mówił w rozmowie z "DGP" chargé d'affaires ambasady USA.

1 stycznia 2022 r. formalnie rozpoczęła się roczna prezydencja Polski w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau przez rok będzie sprawował funkcję Przewodniczącego OBWE (Chairperson in Office).

W Wiedniu odbyło się w czwartek posiedzenie Stałej Rady OBWE, na którym szef polskiego MSZ przedstawiał priorytety rozpoczynającego się polskiego przewodnictwa. Wśród nich jest aktywne zapobieganie konfliktom, przede wszystkim w Europie.

Reklama

OBWE skupia 57 państw, w których mieszka ponad miliard ludzi. Oprócz krajów europejskich, do Organizacji należą USA, Kanada, Mongolia oraz położone w Azji Centralnej państwa powstałe po rozpadzie ZSRR: Uzbekistan, Kazachstan, Tadżykistan, Kirgistan i Turkmenistan. (PAP)

Autor: Daria Kania