Afgańscy talibowie chcą dołączyć do Hamasu, by "podbić Jerozolimę"

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
7 października 2023, 21:29
talibowie
Talibowie chcą dołączyć do Hamasu/DGP
Afgańscy talibowie zwrócili się do władz Iranu, Iraku i Jordanii o udostępnienie im korytarza pozwalającego na przejazd do Izraela; chcą włączyć się do walk i "podbić Jerozolimę" - poinformował w sobotę wieczorem portal izraelskiego dziennika "Jerusalem Post".

"Jerusalem Post" powołuje się w swojej informacji na "doniesienia licznych mediów zagranicznych", zamieszczając screenshot z portalu X, na którym informację o prośbie talibów zamieszcza profil Visegrad 24.

Talibowie są radykalnymi muzułmanami, którzy w 2021 roku odzyskali władzę w Afganistanie po około 20-letniej przerwie spowodowanej stacjonowaniem w tym kraju wojsk zachodniej koalicji pod wodzą USA, w tym Polski. Koalicja wkroczyła tam po atakach terrorystycznych z 11 września 2001 roku na USA. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj