Z informacji podanych przez portal Times of Israel zakładnicy byli przetrzymywani w mieście al-Nusajrat w domu Abdullaha Aldżamala, dziennikarz katarskiej telewizji Al-Dżazira.

Wojsko przedstawia dowody

Armia zamieściła na platformie X kopię informacji ze strony internetowej stacji telewizyjnej, gdzie Aldżamal przedstawiony jest jako dziennikarz i fotoreporter. "Al-Dżaziro, co ten terrorysta robi na twojej stronie internetowej? Kamizelka z napisem +Prasa+ nie rozgrzeszy go z popełnionych zbrodni" - skomentowała armia.

Reklama

Aldżamal zginął wraz z kilkoma członkami swojej rodziny, kiedy w sobotę izraelscy żołnierze odbijali czworo porwanych Izraelczyków. Podczas akcji łącznie śmierć poniosło co najmniej 274 Palestyńczyków - powiadomiło kontrolowane przez rządzącą w Strefie Gazy terrorystyczną organizację Hamas ministerstwo zdrowia.

Al-Dżazira zaprzecza

Jednak szef zamkniętego przez izraelskie władze biura katarskiej telewizji w Jerozolimie Omar al-Walid zaprzeczył, jakoby Aldżamal pracował dla Al-Dżaziry i zapowiedział, że stacja będzie pozywać wszystkich rozpowszechniających tę informację - podał Times of Israel. Korespondent Al-Dżaziry Imran Khan stwierdził na Instagramie, że Aldżamal był w przeszłości freelancerem, ale nie pracował dla tej katarskiej stacji.

W ubiegłym miesiącu władze Izraela zamknęły jerozolimskie biuro Al-Dżaziry, którą oskarżały o przekazywanie informacji palestyńskich grupom terrorystycznym.

os/ ap/