Siły przeciwnika dwukrotnie ostrzelały w czwartek rano miejscowość Szczastia na linii rozgraniczenia. Wstępnie ustalono, że wykorzystano zabroniony przez porozumienia mińskie moździerz kalibru 82 mm.

Wskutek ostrzału uszkodzone zostały obiekty infrastruktury cywilnej - budynek administracji i samochód. Ranny został cywil, jego stan jest zadowalający - poinformował sztab.

Lokalne władze przekazały portalowi Ukraińska Prawda, że ranny to kierownik administracji wojskowo-cywilnej Ołeksandr Dunec. Mężczyzna przeszedł operację.

Konflikt zbrojny w Donbasie wybuchł po zwycięstwie prozachodniej rewolucji w Kijowie, która doprowadziła do obalenia na początku 2014 roku ówczesnego prorosyjskiego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Wiosną tamtego roku wspierani przez Rosję rebelianci proklamowali w Donbasie dwie samozwańcze republiki ludowe - Doniecką i Ługańską.

Jak dowiedziała się PAP, Wysoki komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka szacuje, że w związku z konfliktem w Donbasie zginęło 13,2 tys.-13,4 tys. osób.