"Przypominam, że Polska jest jednym z tych krajów, które w atakowanym z powietrza i oblężonym Kijowie ma Ambasadora i dyplomatów. I są to ludzie, którzy pozostali tam na ochotnika. Wielkie uznanie dla @B_Cichocki (ambasadora Polski na Ukrainie Bartosza Cichockiego - PAP) i @PLinUkraine. Polska nie pozostawiła Ukrainy!" - napisał na Twitterze szef Biura Polityki Międzynarodowej KPRP Jakub Kumoch.

Cichocki napisał w niedzielę na Twitterze, że w Kijowie "pozostaje całkiem sporo ambasad". Wymienił m.in. francuską, japońską, turecką, słowacką, cypryjską, bułgarską i gruzińską.

Niedziela jest czwartym dniem inwazji Rosji na Ukrainę. Wróg kontynuuje ofensywę na wybranych kierunkach, jego głównym celem pozostaje okrążenie i zablokowanie Kijowa, by zmusić ukraiński rząd do zmiany polityki - poinformował w ostatnim sobotnim komunikacie sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Dodano, że rosyjska ofensywa słabnie, a jednostki wroga czekają na posiłki i uzupełnienie zapasów.

Według agencji Ukrinform, władze Kijowa wydały ostrzeżenie, że w nocy z soboty na niedzielę Rosjanie mogą przeprowadzić na miasto atak z powietrza. Ogłoszony został alarm przeciwlotniczy.

Reklama