Według komunikatu sztabu przeciwnik atakował w rejonie miejscowości Zaliznianskie i Dubowo-Wasyliwka (na północ od Bachmutu), a także Iwaniwske (od południowo-zachodniej strony miasta), jednak nie osiągnął powodzenia.

Siły rosyjskie ostrzeliwały także Bachmut i jego okolice.

W ciągu doby Rosjanie przeprowadzili 42 ataki lotnicze i pięć rakietowych na cele w Ukrainie. Użyli także 11 dronów kamikadze produkcji irańskiej – dziewięć zestrzelono.

Główne kierunki rosyjskich ataków to - oprócz bachmuckiego - także kupiański, łymanski, awdijiwski i szachtarski.

Reklama

Na kierunkach kupiańskim i łymanskim przeciwnik próbuje przełamać ukraińską linię obrony. Prowadził nieskuteczne ataki w rejonie miejscowości Hrianykiwka, Newske, Biłohoriwka i Fedoriwka.

Bez powodzenia Rosjanie atakowali również na bardziej południowym odcinku frontu w obwodzie donieckim – w okolicach miejscowości Krasnohoriwka, Kamianka, Awdijiwka, Sewerne, Perwomajske, Newelske, Marjinka i Pobieda.

W obwodach zaporoskim i chersońskim przeciwnik prowadzi działania obronne.

Wojska rosyjskie kontynuowały ostrzały artyleryjskie wzdłuż linii frontu, a także w obwodach czernihowskim, sumskim i charkowskim.

Ukraińskie lotnictwo przeprowadziło 12 ataków na wojska i sprzęt wroga i jeden atak na system przeciwlotniczy. Wojska rakietowe i artyleria raziły trzy miejsca skupienia wojsk przeciwnika i stanowisko obrony powietrznej.

https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua/posts/543592647953818

rsp/ mal/