Policja w Paryżu poinformowała, że w czasie obchodów rocznicy zakończenia II wojny światowej w poniedziałek 8 maja w okolicach Pól Elizejskich, w których ma uczestniczyć prezydent Francji Emmanuel Macron, będzie obowiązywał zakaz demonstracji.
Policja zdecydowała o wyznaczeniu szerokiego obszaru wokół reprezentacyjnej paryskiej ulicy, na którym zakazane będą wszelkie zgromadzenia. Według służb „w obecnym kontekście” istnieje zagrożenie przeprowadzenia „aktów o charakterze terrorystycznym”.
W poniedziałkowych uroczystościach przy grobie nieznanego żołnierza pod Łukiem Triumfalnym na Polach Elizejskich będzie uczestniczył prezydent Macron.
Jak zauważa telewizja France Info, po przyjęciu - z pominięciem głosowania w parlamencie - kontrowersyjnej reformy emerytalnej, podnoszącej wiek emerytalny z 62 do 64 lat, członkowie rządu Elisabeth Borne i prezydent spotykają się z protestami za każdym razem, kiedy pojawiają się publicznie.
mrf/ mal/
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Powiązane
Zobacz
|
