Wojna na Ukrainie i epidemia koronawirusa „zabrały my 4 lata”

Jak zauważa portal, wcześniej Orban sugerował, że planuje rządzić do 2030 roku, a nowa data ma być wynikiem tego, że wojna na Ukrainie i epidemia koronawirusa „zabrały mu 4 lata”.

„Orban wskazał również, że choć popularność rządu spadła w ostatnim czasie, to nie w takim stopniu, jak w przypadku innych europejskich partii rządzących. Przytoczył przykład Niemiec, gdzie partie opozycyjne cieszą się obecnie większą popularnością niż partie rządzące” – napisał Telex.

Reklama

Dlaczego popularność rządu Orbana spadła?

Przyczyną spadku popularności rządu są problemy gospodarcze, podczas gdy węgierskie społeczeństwo było przyzwyczajone do ciągłego wzrostu – miał stwierdzić Orban. Wyraził jednak przekonanie, że pod koniec roku płace realne na Węgrzech, które w ostatnim czasie spadły, znów zaczną rosnąć.

15-punktowy plan rozwoju Węgier

Według portalu Orban ma mieć 15-punktowy plan rozwoju Węgier, który obejmuje m.in. samowystarczalność energetyczną, opartą na elektrowni jądrowej w Paksu; miałaby ona działać na paliwie francuskim w miejsce rosyjskiego.

Piknik Obywatelski (węg. Polgari Piknik) odbywa się w Kotcse od 2004 roku, przyciągając konserwatywnych przedstawicieli ze świata polityki, nauki i biznesu. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja na Rzecz Obywatelskich Węgier, założona przez Fidesz.

Z Budapesztu Marcin Furdyna (PAP)