Nevada, posiadająca 6 głosów elektorskich, jest jednym z kluczowych stanów dla wyników wyborów. Jak poinformowało konto wydziału ds. wyborów stanowego sekretarza stanu, odpowiedzialne za organizację wyborów, policzono tam już niemal wszystkie głosy - zarówno te oddane pocztą, jak i osobiście - za wyjątkiem głosów korespondencyjnych nadanych ostatniego dnia. Głosy te będą spływały jeszcze przez kilka dni.

"Liczba pozostałych do podliczenia głosów jest trudna do oszacowania, bo wszyscy wyborcy w Nevadzie otrzymali karty wyborcze pocztą. Oczywiście, nie wszyscy zagłosują".

Reklama

Jak na razie Biden prowadzi tam z liczbą 588 252 głosów (49,33 proc.). Donald Trump uzyskał 580 605 (48,69 proc.) podliczonych dotąd głosów. Jak dotąd znacząca większość głosów korespondencyjnych została oddana na Bidena.

Biden był wyraźnym faworytem przedwyborczych sondaży w Nevadzie i jego wygrana w tym zachodnim stanie może okazać się niezbędna dla podtrzymania szans na końcowe zwycięstwo w kraju. Z uwagi na dużą liczbę głosów korespondencyjnych, do czwartku lub nawet piątku może przeciągnąć się liczenie głosów również w innym kluczowym stanie, Pensylwanii. (PAP)