Forsal logo

Dwa kraje na celowniku Trumpa. To będzie jedna z jego pierwszych decyzji

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
26 listopada 2024, 10:17
25-proc. ceł na wszystkie produkty mogą spodziewać się Kanada i Meksyk. Prezydent-elekt Donald Trump zapowiedział, że jak tylko obejmie urząd, to podpisze odpowiednie rozporządzenie wykonawcze w tej sprawie.

25-proc. cła na wszystkie produkty

"20 stycznia, jako jedno z moich wielu pierwszych rozporządzeń wykonawczych, podpiszę wszystkie niezbędne dokumenty, aby nałożyć na Meksyk i Kanadę 25 proc. cło na WSZYSTKIE produkty przywożone do Stanów Zjednoczonych przez ich absurdalnie Otwarte Granice" - napisał Trump w poście na Truth Social.

Trump chce ograniczenia dostaw narkotyków

Trump dodał, że cła pozostaną w mocy, dopóki oba kraje nie zaczną ograniczać dostaw narkotyków, w szczególności fentanylu, i migrantów przekraczających nielegalnie granicę ze Stanami Zjednoczonymi. (PAP)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
oprac. Kamil Nowak

Redaktor i wydawca strony głównej, z redakcjami Grupy Infor (Forsal.pl, Dziennik.pl, GazetaPrawna.pl, Infor.pl, ZdrowieGO.pl) związany od 2010 roku. Zajmuje się tematyką stosunków międzynarodowych, polityki gospodarczej i technologicznej, bezpieczeństwa, a także psychologią, zarządzaniem i pracą. Wcześniej zajmował się naukowo teoriami społeczeństwa sieci. 

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraKijów strzelił sobie w stopę? Niemcy: Konflikt z Polską obciąży stosunki Ukrainy z UE »
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj