Forsal logo

Wiadomo, dokąd może polecieć Donald Trump ze swoją pierwszą wizytą

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
26 stycznia 2025, 09:18
Rijad, Arabia Saudyjska
Wiadomo, dokąd poleci Donald Trump ze swoją pierwszą wizytą/ShutterStock
Zazwyczaj w pierwszą wizytę zagraniczną prezydenci USA wybierali się do Wielkiej Brytanii. Tym razem może być inaczej. Donald Trump zapowiedział, że celem jego pierwszej wizyty zagranicznej może być Arabia Saudyjska.

Wizyta Trumpa w Arabii Saudyjskiej

Po wiecu w Las Vegas Trump mówił, że rozmawiał telefonicznie z saudyjskim następcą tronu Mohamedem ibn Salmanem, który miał zapowiedzieć, że zainwestuje w USA 600 mld dol. w ciągu czterech lat.

Trump oświadczył, że poprosił saudyjskiego przywódcę, by zwiększył tę kwotę do biliona. (PAP)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
oprac. Kamil Nowak

Redaktor i wydawca strony głównej, z redakcjami Grupy Infor (Forsal.pl, Dziennik.pl, GazetaPrawna.pl, Infor.pl, ZdrowieGO.pl) związany od 2010 roku. Zajmuje się tematyką stosunków międzynarodowych, polityki gospodarczej i technologicznej, bezpieczeństwa, a także psychologią, zarządzaniem i pracą. Wcześniej zajmował się naukowo teoriami społeczeństwa sieci. 

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraNiemieckie media: Rząd Merza zwodzi polskie ofiary nazizmu. Hańba Berlina jest coraz większa »
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj