"Pomimo pewnego spowolnienia, jakie odnotowaliśmy przy okazji ograniczeń dla gospodarki, spowodowanych pierwszą falą pandemii, na wiosnę ubiegłego roku, możemy powiedzieć, że sytuacja rynkowa nam sprzyja. Nasze wyniki zestawione kwartał do kwartału, ale też rok do roku, pokazują, że spółka wypracowuje stałe wzrosty. Dzięki temu możemy nadal konsekwentnie realizować przyjętą strategię. Mam tu na myśli dalszy, intensywny rozwój aplikacji, nowych produktów i jeszcze większej dostępności usługi" - powiedział Błaszczak w rozmowie z ISBnews.

"Mam nadzieję, że w bieżącym roku będziemy mogli wykazać jeszcze większe dynamiki, szczególnie w obszarze liczby klientów i przychodów. Tutaj powinny procentować działania wdrożone w ubiegłym roku, takie jak uruchomienie zupełnie nowej aplikacji, czy dodanie do portfolio pakietów związanych z wynajmem kilku-, kilkunasto- i kilkudziesięciodniowym" - dodał.

Prezes podkreślił, że nie bez znaczenia dla wzrostu jest tez stała rozbudowa floty i zwiększenie do 80% udziału aut klasy premium. Spółka cały czas pracuje też nad rozszerzeniem działalności na nowe rynki.

"W ostatnich miesiącach uruchomiliśmy swoje usługi we Wrocławiu i Krakowie. Docelowo chcemy być obecni w największych polskich aglomeracjach" - przypomniał Błaszczak.

Flota 4mobility liczyła 400 pojazdów na koniec 2020 r. wobec 300 rok wcześniej i była obecna w 6 miastach wobec 5 rok wcześniej (Warszawa, Poznań, Siedlce, Trójmiasto, Rzeszów, nowe: Wrocław). Liczba zarejestrowanych użytkowników wyniosła 67,3 tys. na koniec ub.r. wobec 60,3 tys. kwartał wcześniej i 46,2 tys. rok wcześniej.

Przychody spółki wzrosły do 1,71 mln zł w IV kw. 2020 r. wobec 1,53 mln zł kwartał wcześniej i 1,4 mln zł rok wcześniej.

W całym 2020 r. spółka miała 5,57 mln zł jednostkowej straty netto w porównaniu z 4,01 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 5,45 mln zł w porównaniu z 4,41 mln zł rok wcześniej.

4Mobility jest jednym z pionierów i liderów świadczących na polskim rynku usługi carsharingu. Jej model biznesowy zakłada wykorzystanie przez klientów autorskiej aplikacji mobilnej, dzięki której można bezpiecznie i z dowolnego miejsca dokonać rezerwacji samochodu. Od września 2017 jest notowana na New Connect. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PGE Nowa Energia.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)