Przejęcie Bombardiera czyni Alstom drugim co do wielkości producentem kolei na świecie po chińskim rywalu CRRC. Cała operacja przejęcia ma zakończyć się w pierwszym kwartale 2021 roku.

"Przejęcie Bombardier Transport jest ważnym krokiem transformacyjnym dla Alstom. Pozwoli grupie przyspieszyć realizację strategicznego planu działania i wzmocnić pozycję lidera w dynamicznym kontekście rynkowym” - oświadczył prezes francuskiego koncernu Henri Poupart-Lafarge w komunikacie prasowym.

Alstom z siedzibą w Levallois-Perret koło Paryża działa na całym świecie w branży transportu kolejowego, oferując szeroką gamę rozwiązań transportowych (od pociągów dużych prędkości po metro, tramwaje i e-autobusy) i usług powiązanych (konserwacja i modernizacja), a także produkty systemów elektryfikacji kolei.

Bombardier Transportation to dział kolejowy spółki Bombardier, grupy przemysłowej z siedzibą w Montrealu, prowadzącej działalność w sektorze budownictwa, nieruchomości, telekomunikacji i mediów. Bombardier Transportation ma siedzibę w Berlinie.