"Pracujemy nad tym, aby przekazać dodatkowe środki z budżetu państwa polskiego dla PKP, aby zrekompensować podwyżki cen energii elektrycznej […] i chcemy po przekazaniu tych środków w ciągu najbliższych dwóch tygodni doprowadzić do tego, aby nastąpił powrót do niskich, wcześniejszych cen biletów na koleje" - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Poinformował, że zgodnie z zapowiedzią w ubiegłym tygodniu spotkał się z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem oraz z zarządem PKP Intercity.

"Przekazałem informację z mojej strony, że domagam się znaczącej redukcji, a najlepiej powrotu do poprzednich cen tak, żeby jednocześnie inflacja była jak najbardziej przyduszona, przymrożona, żeby nie nadawać tych dodatkowych impulsów inflacyjnych, a z drugiej strony - przede wszystkim, żeby Polacy […] mogli jeździć wygodnie, tanio, komfortowo" - wskazał.

W ubiegłym tygodniu "Dziennik Gazeta Prawna" podał, że rząd planuje 200-300 mln zł pomocy dla PKP Intercity pod warunkiem znalezienia oszczędności w spółce oraz obniżenia cen biletów.

Reklama

(ISBnews)