W noc zmiany czasu trzeba będzie przestawić zegarki z godziny 2.00 na 3.00. W tym roku termin zmiany czasu na letni pokrywa się ze świętami wielkanocnymi, co jest szczególnie ważne dla podróżnych planujących świąteczne wyjazdy.

Zmiana wiąże się z wdrożeniem specjalnego rozkładu jazdy, który nie wpłynie na czas przejazdu składów PKP Intercity. Pasażerowie 13 pociągów tego przewoźnika rozpoczną podróż według czasu zimowego, a zakończą według czasu letniego, docierając do miejsca docelowego zgodnie z godziną podaną na bilecie. Na przykład pociąg IC 81170/1 UZNAM – relacji Świnoujście - Warszawa Wschodnia przyjedzie na stację Nowy Tomyśl o godzinie 1.56 czasu zimowego, a po postoju wyjedzie z niej o 3.01 czasu letniego.

Z informacji przekazanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe wynika, że łącznie zmiana czasu obejmie ponad 40 pociągów będących w trasie. Będą to składy przewoźników: PKP Intercity, RegioJet, Polregio, Warszawskiej i Trójmiejskiej SKM, Kolei Mazowieckich, Małopolskich, Śląskich i Wielkopolskich.

Składy wyjeżdżające w niedzielę 30 marca po godzinie 3:00 już czasu letniego, będą kursować zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.

Reklama

Informacje dotyczące godzin kursowania pociągów w najbliższy weekend dostępne są m.in. na stronach przewoźników oraz w aplikacji i stronie portalpasazera.pl.

pif/ drag/