"Wizz Air (...) ogłasza wznowienie lotów z 5 lotnisk w Polsce. Już od września linia ponownie zaoferuje loty na trasach z Gdańska do Haugesund i Odessy, z Krakowa do Kutaisi, z Katowic do Liverpoolu, z Warszawy do Budapesztu, a także z Wrocławia do Birmingham" - przekazał przewoźnik w informacji prasowej.

Jak dodano, wszystkie loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu.

Linia przypomniała, że ponadto, Wizz Air oferuje ponad 200 tras z 10 lotnisk w Polsce do m.in. Londynu, Paryża, Mediolanu czy Madrytu, a także na Fuerteventurę, do Larnaki, Tel Awiwu oraz na Maltę.

Przewoźnik podkreślił, że wdrożył dodatkowe procedury w zakresie higieny ułatwiające utrzymywanie dystansu fizycznego podczas wchodzenia na pokład oraz zwiększające czystość w samolocie.

Reklama

Wizz Air zachęca, aby pasażerowie m.in. odprawiali się drogą elektroniczną, aby zminimalizować zbędny kontakt fizyczny na lotnisku. Jak dodano, w celu prób powstrzymania rozprzestrzeniania się możliwych infekcji, załoga oraz pasażerowie są zobowiązani nosić maski podczas całego lotu.

Wizz Air ma pięć baz w Polsce: Warszawa, Katowice, Kraków, Gdańsk i Wrocław. Przewoźnik dysponuje w sumie 142 samolotami typu Airbus A320 i A321. Linia jest notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych pod nazwą WIZZ.