"Z uwagi na bieżące wydarzenia na Ukrainie i zamknięcie przestrzeni powietrznej, Wizz Air z przykrością informuje (...), że linia lotnicza musi tymczasowo zawiesić wszystkie operacje lotnicze w kraju" - poinformował w czwartek węgierski Wizz Air.

Linia przekazała, że pasażerowie z rezerwacją lotów przylatujących lub odlatujących z Ukrainy mogą znaleźć więcej informacji na wizzair.com lub za pośrednictwem infolinii: 00380 893 202 532.

Reklama

"Bezpieczeństwo naszych pasażerów i załogi pozostaje naszym priorytetem i mamy nadzieję, że sytuacja na Ukrainie wkrótce się poprawi" - przekazała linia.

W czwartek został odwołany m.in. lot Wizz Air z Warszawy na lotnisko Kijów-Żuliany. Linia w swojej siatce połączeń z Polski, oprócz Kijowa, ma również rejsy do Lwowa i Charkowa.

W czwartek rano rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski poinformował, że zostały odwołane wszystkie rejsy przewoźnika z Polski na Ukrainę. Chodzi o loty do Kijowa, Lwowa i Odessy.

Ostrzeżenie do linii lotniczych

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) ostrzegła w czwartek linie lotnicze, by unikały lotów nad Ukrainą i zachowały "szczególną ostrożność" w przestrzeni powietrznej w promieniu 100 mil morskich (185 km) od granicy białorusko-ukraińskiej i rosyjsko-ukraińskiej.

Po rozpoczęciu w nocy ze środy na czwartek rosyjskiej inwazji, Ukraina zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych z powodu "wysokiego ryzyka" dla bezpieczeństwa.

Wcześniej ukraińskie państwowe przedsiębiorstwo odpowiedzialne za kontrolę ruchu lotniczego (Ukraeroruch) poinformowało na swojej stronie internetowej o tym, że zawiesza świadczenie usług ruchu lotniczego cywilnym użytkownikom przestrzeni powietrznej Ukrainy. "Dodatkowo będziemy informować o zmianach w wykorzystaniu przestrzeni powietrznej Ukrainy" - dodano.