"Tu tutaj w Radomiu powstało najnowocześniejsze polskie lotnisko. To musimy sobie uświadomić" – powiedział w czwartek wiceminister funduszy i polityki regionalnej Marcin Horała podczas otwarcia portu Warszawa-Radom Jak zauważył, lotnisko nie jest projektem obciążającym polskiego podatnika, a projektem biznesowym Polskich Portów Lotniczych.

"Zrealizowany w ramach dobrego zarządzania tym przedsiębiorstwem, przedsiębiorstwem państwowym, ale które pod dobrym managementem potrafiło nie tylko zarobić na siebie, nie tylko dostarczyć usług swoim klientom, tam gdzie jest, ale również wygenerować środki na inwestycję w Radomiu, która wzmocni jego portfel spowoduje, że będzie jeszcze lepiej się rozwijało" – przekazał wiceminister.

Dodał, że wraz z lotniskiem powstaje szereg inwestycji powiązanych, jak m.in. budowa trasy ekspresowej S7 oraz modernizacja linii kolejowej z warszawy do standardu 160 km/h.

Reklama

"Ale to również przedsmak, drobny przedsmak, tego czym będzie Centralny Port Komunikacyjny. Polskie Porty Lotnicze stają się właśnie częścią grupy kapitałowej CPK" – wskazał Horała.

Podkreślił, że misją CPK będzie nie tylko stworzenie "jednego z najlepiej skomunikowanych punktów na świecie", ale również dostarczenie wysokiej jakości połączeń całej Polsce w ramach lotnisk regionalnych wchodzących w skład Polskich Portów Lotniczych i budowanych połączeń kolejowych.

"Wtedy za kilka lat już nie będziemy mówili o biegunach wzrostu Polsce, do których kolejne miejsca dołączają, bo to cała Polska będzie jednym wielkim światowym biegunem wzrostu" – podsumował wiceminister.