Linia lotnicza podkreśla, że położona nad brzegiem Morza Śródziemnego Larnaka to miejsce, które "łączy bogatą historię, wspaniałe krajobrazy i nowoczesny urok".

Radom obsłużył 85 tys. podróżnych

Według cytowanego w komunikacie prezesa Polskich Portów Lotniczych Stanisława Wojtery nowa trasa, którą obsługiwać będzie Wizz Air, to dobra wiadomość dla Lotniska Warszawa-Radom i pasażerów. "Jestem przekonany, że połączenie naszego partnera zyska popularność, a nasza baza pasażerska będzie dynamicznie rosła. W krótkim czasie od otwarcia pobiliśmy zbiorczy wynik z kilku lat działalności starego portu. To dowód, że Lotnisko Warszawa-Radom już osiągnęło sukces i na trwałe wpisało się na mapę lotniczej Polski" - podkreślił prezes PPL.

Reklama

Jak informowało w październiku br. Lotnisko Warszawa-Radom, od momentu otwarcia pod koniec kwietnia obsłużyło ponad 85 tys. podróżnych. Z badań PPL wynikało, że najczęściej z radomskiego lotniska korzystali mieszkańcy Radomia oraz Warszawy.

Wizz Air obsługuje flotę ok. 180 samolotów Airbus A320 i A321. Z Polski oferuje trasy do 27 krajów. Przewoźnik jest notowany na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod oznaczeniem WIZZ.

autor: Michał Boroń