statystyki

Kiedy pojedziemy autostradą A1 z Łodzi do Trójmiasta? Prace mogą zakończyć się już w maju (MAPA)

26 marca 2014, 15:13 | Aktualizacja: 26.03.2014, 16:57
Źródło:IAR

Kilka kilometrów nawierzchni tygodniowo przybywa na autostradzie A1, na odcinku z Kowala do Włocławka - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Reklama

Reklama

Odcinek ten buduje w tej chwili polsko - włoskie konsorcjum.

Z danych GDDKiA wynika, że prace są prowadzone zgodnie z harmonogramem i powinny zakończyć się w czerwcu. Rzecznik Dyrekcji, Jan Krynicki mówi, że na placu budowy pracuje w tej chwili kilkaset osób. Jednocześnie z wylewaniem asfaltu, trwa tam budowa mostów, wiaduktów, oraz miejsc obsługi podróżnych - czyli parkingów, miejsc sanitarnych oraz punktów usługowych. Trwa również budowa ekranów dźwiękochłonnych i barier energochłonnych.

Nieoficjalnie przedstawiciele GDDKiA mówią, że prace zakończą się jeszcze w maju. Otwarcie odcinka umożliwi dojazd z Łodzi do Trójmiasta

>>> Znad Bałtyku do Czech: kiedy pojedziemy całą autostradą A1? Zobacz mapę

O wiele gorzej sytuacja wygląda na budowie autostrady A4. Najbardziej opóźniony jest odcinek na wschód od Rzeszowa w stronę granicy z Ukrainą. Generalna Dyrekcja musi ponownie wybrać wykonawcę tego odcinka, po tym, jak poprzedni zszedł z placu budowy. Na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy nowy wykonawca będzie mógł wejść na plac budowy, ale z ogólnych szacunków wynika, że autostradą A4, od granicy z Ukrainą do Niemiec można będzie przejechać prawdopodobnie pod koniec 2015 roku. 

>>> Budowa A4 odroczona? KIO zgodziła się z zarzutami do przetargu. Czytaj więcej

Reklama

Reklama

  • Jarek(2014-03-27 06:36) Odpowiedz 00

    Droga redakcjo! kiedy usuniecie błędy powielane na prawie każdej mapie z autostradami? A4 zaczyna się od Zgorzelca a nie od Olszyny. A18 jest planowane o takim przebiegu.

  • Wojtek(2014-03-26 18:56) Odpowiedz 00

    Trochę na wyrost optymizm. Z Łodzi do Trójmiasta autostradą A1 jeszcze w tym roku na pewno nie pojedziemy. Chodzi o A1 ze STRYKOWA. A do Strykowa to się jedzie nieraz i 30 minut z Łodzi. Najgorszy odcinek czyli Stryków Tuszyn stoi, a właściwie leży...

  • Cliq(2014-03-26 23:11) Odpowiedz 00

    Wojtek, nie komentuje sie artykulow, ktorych sie nie przeczytalo (chyba, ze sie przeczytalo ale nie zrozumialo ale to juz zupelnie inna kwestia)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze