Na przejęcie polskiego oddziału austriackiego banku chrapkę ma też polski PZU, który według nieoficjalnych informacji, już złożył ofertę na zakup Polbanku.

Powołując się na bankowe źródła, Reuters twierdzi, że rozmowy Chińczyków z Polankiem są dość zaawansowane. Fundusz z Państwa Środka odbył już spotkania z zarządem Raiffeisena i przedstawicielami banku. Chińczycy mogą jednak przegrać w walce o bank z PZU, który jest preferowanym kupcem.

>>> Czytaj też: Repolonizacja banków staje się faktem? Prezes PZU: Marzę o przejęciu trzech banków

Raiffeisen chce sprzedać Polbank, by obniżyć swoje wskaźniki kapitałowe do 12 proc. jeszcze przed końcem 2017 roku. Wartość księgowa Polbanku jest szacowana na ok. 6 mln zł.

Raiffeisen Bank Polska S.A. - działający pod nazwą Raiffeisen Polbank - został założony w 1991 roku i jest jednym z najdłużej obecnych na polskim rynku banków z udziałem kapitału zagranicznego. Z początkiem 2013 roku awansował do grona największych banków w Polsce za sprawą połączenia z Polbank EFG S.A. W tej chwili plasuje się pod tym względem na 7. pozycji w kraju. Skonsolidowany zysk banku na koniec 2014 roku wynosił 338 mln zł.

>>> Czytaj więcej o wynikach finansowych Raiffeisen Bank Polska tutaj.