statystyki

Wykonaliśmy technologiczny skok. Polska wśród państw o największej dynamice cyfryzacji

7 września 2016, 07:29
Źródło:PAP
biometria, technologie

biometria, technologieźródło: ShutterStock

Co łączy Pokemony, biznes i zarządzanie pracownikami? Wbrew pozorom te elementy mają ze sobą wiele wspólnego - pisze "Puls Biznesu".

Reklama

Reklama

Aplikacja Pokemon.Go zrobiła furorę wśród milionów ludzi na całym świecie. Zainstalowano ją już ponad 200 mln razy, a w Stanach korzysta z niej codziennie 20 mln osób. Co ciekawe, w żadnym europejskim kraju nie cieszy się taką popularnością jak w Polsce. Polacy wyjątkowo szybko adaptują nowe technologie, więc zainteresowanie nimi tu wcale nie powinno dziwić. Korzystamy coraz częściej zarówno ze smartfonów, tabletów, mediów społecznościowych, jak i elektronicznej bankowości czy e-zakupów.

"Na przestrzeni ostatnich kilku lat dokonaliśmy dużego technologicznego skoku. W latach 2008-14 wskaźnik zasobów cyfrowych wzrósł w naszym kraju o 16,7 pkt. Dla porównania, we Francji wyniósł on 6,4 proc., w Czechach 9,6 proc., a w Irlandii 9,5 pkt. Jeśli chodzi o wzrost procentowy, zanotowaliśmy skok aż o 71 proc., co uplasowało nas w pierwszej czwórce państw o największej dynamice cyfryzacji" - tłumaczy Anna Owoc z firmy BPSC.

>>> Czytaj też: Największa nadwyżka handlowa na świecie? Niemcy idą na kolejny rekord

Reklama

Reklama

  • Warszawiak(2016-09-07 10:12) Odpowiedz 40

    Oto jak cenna jest i przydatna statystyka. A aplikacje do ministerstwa cydryzacji nadal wysyła się listem pocztowym. Po pięcu latach istnienia tego niesławnego ministerstwa ! No ale szefami byli Boni i Trzaskowski i wszystko staje się jasne :

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze