Ukraińskie koleje państwowe Ukrzaliznycia potwierdziły w środę, że w najbliższy piątek wyruszą regularne rejsy szybkiego pociągu relacji Kijów-Przemyśl. Przejazd w jedną stronę ma trwać około siedmiu godzin.

Ukrzaliznycia ujawniła także ceny biletów. Podróż z Kijowa do Przemyśla w wagonie klasy pierwszej ma kosztować równowartość ok. 92 zł. W klasie drugiej – ok. 65 zł. Za bilet klasy pierwszej na trasie Lwów-Przemyśl zapłacimy 37 zł, a za bilet w klasie drugiej niewiele ponad 27 zł.

Pociąg będzie kursował codziennie. Będzie obsługiwany przez należący do Ukrzaliznyci nowoczesny skład Hyundai. Z Kijowa będzie wyruszał o godzinie 6.45 i dotrze do Przemyśla o godzinie 13.25. W drogę powrotną wyjedzie z Przemyśla o godzinie 14.26, by dotrzeć do stolicy Ukrainy o godzinie 22.30.

Ukrzaliznycia poinformowała ponadto, że pociąg z Kijowa do Przemyśla będzie skomunikowany z pociągami do Krakowa i dalej do Wrocławia. Podobne udogodnienie będzie dostępne w podróży powrotnej – z Wrocławia przez Kraków, a następnie Przemyśl do Kijowa.

Uruchomienie Intercity z Kijowa do Przemyśla zapowiedział 9 grudnia prezes ukraińskiego państwowego przewoźnika kolejowego, polski menedżer Wojciech Balczun. Kieruje on Ukrzaliznycią od kwietnia, kiedy wygrał konkurs na stanowisko jej prezesa, pokonując 30 kontrkandydatów.

Z Kijowa Jarosław Junko

>>> Czytaj też: 1345 km dróg w realizacji i 746 km w przetargach. Oto aktualne inwestycje GDDKiA [MAPA]