Kierowcy w Polsce mają do dyspozycji 3 148 km dróg szybkiego ruchu, w tym 1 631,7 km autostrad i 1 516,3 km dróg ekspresowych, czytamy  także w komunikacie.

Ponadto GDDKiA podała, że w ostatnich dniach w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa (MIB) podpisane zostały kolejne programy inwestycji drogowych, opiewające na łączną kwotę ponad 323 mln zł.

Do najważniejszych należą skierowania do drugiego etapu przetargu w przypadku drugiej części obwodnicy Kępna w ciągu S11 (woj. wielkopolskie) i obwodnicy Iłży (woj. mazowieckie).

Ponadto MIB zdecydowało o dokonaniu likwidacji miejsc niebezpiecznych na DK 50 w m. Kobylniki (woj. mazowieckie), na DK 12 w m. Głuchów  (woj. łódzkie), na DK 44 w m. Oświęcim (woj. małopolskie), na DK 7 w m. Maszków (woj. małopolskie) i na DK 74 w m. Paradyż  (woj. łódzkie).

Środki zostały przeznaczone również na wzmocnienie dróg krajowych do nacisku 11,5 t w ciągu drogi krajowej nr 94 na odcinku Pyskowice – granica m. Zabrze (woj. śląskie), drogi krajowej nr 61 na odc. przejście przez Rydzewo (woj. podlaskie), drogi krajowej nr 66 na odc. Bielsk Podlaski – Podbiele (woj. podlaskie) i drogi krajowej nr 48 odc. Moszczanka – Kock (woj. lubelski).

Wśród podpisanych programów znalazły się także prace przygotowawcze na budowę dróg ekspresowych: S19 Rzeszów – Barwinek na odcinku Rzeszów Południe – Barwinek. Etap 1 (woj. podkarpackie) oraz S11 Koszalin – Bobolice. Etap I (woj. zachodniopomorskie).

>>> Czytaj też: Nie zapłacisz, nie pojedziesz. Koniec z bezpłatnymi autostradami