Poinformowała, że rozmowy z premierem Holandii dotyczyły m.in. koniecznych zmian w Unii Europejskiej, Brexitu i bilateralnych relacji: nauczania języka polskiego oraz sytuacji polskich pracowników w Holandii.

Zarówno Polska jak i Holandia mają bardzo mocne przekonanie, że naszym wspólnym celem powinna być obrona rynku wewnętrznego - powiedziała Szydło. Jej zdaniem, po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE to Polska i Holandia staną się państwami, które przejmą na siebie ciężar obrony wspólnego rynku.

Szefowa polskiego rządu zaznaczyła, że jest deklaracja strony holenderskiej wypracowania kompromisu dotyczącego problemu pracowników delegowanych w Unii Europejskiej. "Wypracujemy kompromis, jest taka deklaracja, zrozumienie ze strony premiera Holandii problemu delegowanych pracowników" - powiedziała premier. "Mamy deklaracje, że strona holenderska ze zrozumieniem będzie przyglądała się tej kwestii" - dodała.

Szydło poinformowała, że Polska i Holandia mają podobny punkt widzenia w sprawie praw nabytych obywateli mieszkających w Wielkiej Brytanii. "Oczekujemy, że Wielka Brytania musi wywiązać się ze swoich zobowiązań finansowych, tej perspektywy finansowej, tych zobowiązań, które zostały podjęte" - powiedziała premier. (PAP)