Polska podpisze dziś umowę na drony bojowe dla wojska

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
20 listopada 2017, 08:16
Drony. fot U.S. Navy
Drony. fot U.S. Navy/Media
W poniedziałek zostanie podpisana umowa na zakup dronów bojowych dla Wojska Polskiego - poinformował wiceminister obrony Michał Dworczyk. Zaznaczył, że takie drony ma armia amerykańska i jeszcze jedno państwo NATO.

Dworczyk podał, że umowa zostanie podpisana o godz. 15.00 w obecności ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. "Takie drony mają najbardziej zaawansowane armie na świecie, w tym armia Stanów Zjednoczonych i jeszcze jedna armia w NATO" - powiedział wiceminister w poniedziałkowym wywiadzie dla TV Republika.

"Dzięki podpisywanej w poniedziałek umowie Polska wejdzie w posiadanie tej doskonałej broni" - zaznaczył Dworczyk. "Myślę, że niedowiarki z Platformy Obywatelskiej będą musiały zjeść język, bo niektórzy politycy kwestionowali, czy w ogóle do tego zakupu dojdzie" - dodał wiceminister.

"To jest po prostu dobra informacja z punktu widzenia statystycznego obywatela Polski - wzrasta po prostu bezpieczeństwo" - podkreślił Dworczyk.

>>> Czytaj też: Patrioty coraz bliżej. Dlaczego Polska zapłaci za nie tak dużo?

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj