GPW nie wyklucza, że IPO Aquis Exchange może odbyć się w bieżącym rokuWarszawa, 01.03.2018 (ISBnews) - Pierwotna oferta publiczna (IPO) Aquis Exchange, którego udziały planuje zbyć Giełda Papierów Wartościowych (GPW), może odbyć się w tym roku, ale ostatecznych decyzji w tym względzie na obecną chwilę nie ma, poinformował wiceprezes GPW Jacek Fotek.

"IPO Aquis Exchange może mieć miejsce w bieżącym roku. Jednak żadna decyzja w tym względzie nie została podjęta i jest uwarunkowana wynikami Aquis i zgodami korporacyjnymi" - powiedział Fotek podczas spotkania z dziennikarzami.

Pod koniec lutego GPW podjęła decyzję o rozpoczęciu procesu negocjacji dotyczących warunków brzegowych dla ewentualnej transakcji sprzedaży udziałów w spółce stowarzyszonej Aquis Exchange, w której GPW posiada 20,31% udziału w głosach i prawach majątkowych, jeśli Aquis zdecyduje o realizacji IPO.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

(ISBnews)