Sąd nie zgodził się na uchylenie środka zabezp. wobec prezesa Unified FactoryWarszawa, 07.05.2018 (ISBnews) - Sąd nie przychylił się do wniosku o uchylenie dalszego stosowania środka zabezpieczającego wobec prezesa Unified Factory Macieja Oknińskiego, co oznacza, iż prawdopodobnie nie będzie on mógł pełnić swoich obowiązków co najmniej do końca czerwca 2018 roku, poinformowała spółka.

"Emitent uzyskał informację, iż Sąd Okręgowy w Szczecinie nie przychylił się do wniosku pełnomocników pana Macieja Oknińskiego o uchylenie dalszego stosowania środka zabezpieczającego wobec pana Macieja Oknińskiego - prezesa Unified Factory. W konsekwencji powyższego można domniemywać, że pan Maciej Okniński nie będzie mógł pełnić swoich obowiązków przynajmniej do końca czerwca 2018 roku" - czytamy w komunikacie.

W związku z zaistniałą sytuacją, emitent podejmie działania, aby zminimalizować negatywne skutki czasowej nieobecności Macieja Oknińskiego w spółce, podano także.

"Emitent przypomina w związku z tym, że na dzień 30 maja 2018 roku zwołane zostało nadzwyczajne zgromadzenia akcjonariuszy, którego porządek obrad przewiduje m.in. rozszerzenie składu zarządu oraz uzupełnienie składu rady nadzorczej. Wcześniej emitent złożył wniosek do prokuratury regionalnej w Szczecinie o nadanie emitentowi statusu pokrzywdzonego celem pozyskania informacji mających znaczenie dla emitenta" - czytamy dalej.

Rada nadzorcza Unified Factory podjęła uchwałę w sprawie czasowego delegowania do pełnienia funkcji członka zarządu, przewodniczącego rady nadzorczej Cezarego Nowosada, po tym jak prezesowi Maciejowi Oknińskiemu zostały przedstawione zarzuty prokuratorskie. Informacja została przekazana 5 kwietnia 2017 i opóźniona z uwagi na uzasadniony interes spółki, o czym poinformowano 18 kwietnia br.

Unified Factory to producent i globalny dostawca technologii automatyzującej sprzedaż i obsługę klienta opartej na rozwiązaniach klasy Customer Service Automation i algorytmach pamięci asocjacyjnej. Od 2016 r. akcje spółki są notowane na rynku NewConnect.

(ISBnews)