Siedem nowych połączeń m.in. do Macedonii, Czarnogóry i na Ukrainę uruchamia w najbliższych tygodniach nasz narodowy przewoźnik. Wkrótce w siatce LOT-u dostępnych będzie 100 tras.

Po niedawnej ofensywie na trasach dalekiego zasięgu, kiedy to LOT uruchomił połączenia z Rzeszowa do Nowego Jorku, z Budapesztu do Chicago i Nowego Jorku oraz z Warszawy do Singapuru, tym razem mamy wysyp nowych połączeń europejskich. W najbliższy piątek, 1 czerwca LOT uruchomi trzy nowe trasy. Po pierwsze umocni swoją pozycję na Bałkanach. Z Warszawy zacznie latać do stolicy Czarnogóry – Podgoricy i stolicy Macedonii Skopie. Do obu miast rejsy będą się odbywać sześć razy w tygodniu – do Podgoricy codziennie oprócz środy, a do Skopje codziennie oprócz niedziel. Loty wykonywane będą mniejszymi maszynami typu Embraer 170 i 175, w których mieści się od 70 do 82 foteli. 1 czerwca zaczną się także loty z Warszawy na moskiewskie lotnisko Domodiedowo. To będzie drugi port w stolicy Rosji, na który będzie można dostać się LOT-em z Polski (po lotnisku Szeremietiewo).

>>> Czytaj też: LOT da podwyżki pilotom. Kapitan dreamlinera dostanie 18,6 tys. brutto

Reklama

Znajdujące się ok. 40 km na południowy wschód od centrum Moskwy lotnisko Domodiedowo to jeden z największych portów lotniczych w Rosji. LOT liczy, że nowe połączenie uda się wypromować w czasie zbliżających się mistrzostw świata w piłce nożnej. Na razie loty będą się odbywać każdego dnia oprócz piątku, a od 2 lipca codziennie.

Z kolei 4 czerwca wystartuje regularne połączenie z Warszawy do Hanoweru. Rejsy będą odbywać się od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie. W soboty do dyspozycji pasażerów będzie rejs przedpołudniowy, a w niedzielę popołudniowy.

Kolejne dwa połączenia LOT-u zostaną zainaugurowane 2 lipca. Nasz narodowy przewoźnik zacznie wtedy latać z Warszawy do Billund w Danii, miasteczka w którym znajduje się park rozrywki Legoland (loty od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie a w weekendy raz dziennie) oraz z Warszawy do Zaporoża we wschodniej części Ukrainy (loty codziennie oprócz czwartku). Z kolei 3 sierpnia wystartuje połączenie z Bydgoszczy na kijowskie lotnisko Żuliany (dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki).

Jednocześnie po ogłoszeniu nowych połączeń zimowych z Warszawy i Katowic do Turynu (od 29 grudnia) w siatce przewoźnika jest już 98 tras. LOT już zapowiada, że w czerwcu dobije do stu połączeń (realizowanych i ogłoszonych).

>>> Czytaj też: Co po Chopinie? Gigantyczny CPK to nie koniec monstrualnych planów rządu