IMC zebrała 762 tys. ton kukurydzy, wydajność wzrosła o 22% r: r


Warszawa, 04.12.2018 (ISBnews) - IMC zebrała łącznie 762 tys. ton kukurydzy, osiągając wydajność z hektara na rekordowym poziomie - 11,1 t/ha (przed osuszeniem), czyli o 22% wyższym niż w 2017 roku, podała spółka.
"Możemy z całą pewnością powiedzieć, że w 2018 roku kukurydza - uprawa na którą kładziemy największy nacisk - dała nam powody do dużego zadowolenia. Na rekordowy wynik wpłynęło wiele czynników. Wykorzystaliśmy najlepsze gatunki hybrydowych nasion kukurydzy i zastosowaliśmy oryginalne środki ochronne. W tym sezonie położyliśmy jeszcze większy nacisk na wysoko efektywną technikę rolniczą i najnowsze osiągnięcia z zakresu rolnictwa precyzyjnego. Dodatkowo, pozytywnie na plony wpłynęła dobry system motywacji personelu, odpowiednio zaplanowane wiosenne i jesiennie operacje na polach, koordynacja współpracy z elewatorami i sprzyjające warunki atmosferyczne" - powiedział dyrektor operacyjny IMC Aleksander Wierżichowskij, cytowany w komunikacie.
W sumie IMC z powierzchni 68,4 tys. ha zebrało 762 tys. tony kukurydzy, podczas gdy w ubiegłym sezonie było to 610 tys. ton z 67 tys. ha, podano także.
"Żniwa kukurydzy jednocześnie zakończyły sezon prac polowych w IMC. Spółka osiągnęła też bardzo dobre wyniki w przypadku innych upraw. Wydajność roślin oleistych wzrosła o 20-30%w porównaniu z 2017 r. W gospodarstwach IMC zebrano w sumie 32,2 tys. ton soi z powierzchni 10,7 tys. ha. Wyniki żniw tej uprawy były o 20% lepsze niż średnia wydajność na Ukrainie. W przypadku słonecznika, areał wyniósł 23,7 tys. ha z których zebrano 82,5 tys. ton rośliny oleistej. Wydajność uprawy była 1,5 razy większa niż średnia krajowa" - podsumowano w materiale.
IMC jest zintegrowaną grupą rolniczą działającą na terenie Ukrainy. Jej główne kierunki działalności to: produkcja płodów rolnych (kukurydza, pszenica, słonecznik, soja, ziemniaki), magazynowanie płodów rolnych oraz produkcja mleka.
(ISBnews)