Grupa Żywiec ma zgodę UOKiK na przejęcie Browaru Namysłów


Warszawa, 27.02.2019 (ISBnews) - Grupa Żywiec otrzymała bezwarunkową zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na nabycie od Chicago Poland Investment Group 100% udziałów spółki Browar Namysłów, podał Żywiec.
"W związku z powyższym spółka informuje o spełnieniu się warunku zawieszającego z umowy sprzedaży zawartej pomiędzy spółką a sprzedającym w dniu 12 listopada 2018 roku, co skutkuje możliwością zawarcia przez strony umowy rozporządzającej, na mocy której Grupa Żywiec S.A. nabędzie udziały w kapitale zakładowym Browaru Namysłów Sp. z o.o." - czytamy w komunikacie.
Zamknięcie transakcji i nabycie własności udziałów planowane jest na przełomie marca i kwietnia 2019 r., podano także.
W listopadzie 2018 r. Grupa Żywiec zawarła z Chicago Poland Investment Group, LLC umowę dotyczącą nabycia 100% udziałów w kapitale zakładowym Browar Namysłów Sp. z o.o. za cenę podstawową w wysokości 500 mln zł, podlegającą korektom.
Browar Namysłów to regionalna firma piwowarska warząca swoje piwa w browarach w Namysłowie i Braniewie w ilości około 1,7 mln hl piwa rocznie. Do głównych marek spółki należą Namysłów, Braniewo, Zamkowe oraz Kuflowe.
Grupa Żywiec warzy piwo w pięciu browarach: Warce, Elblągu, Leżajsku oraz w Żywcu i w Cieszynie. Spółka jest notowana na GPW od 1991 r. W 2018 r. miała 3 324 mln zł skonsolidowanych przychodów.
(ISBnews)