Według komunikatu, Muhadżer oraz inni członkowie podległej mu organizacji, w tym jej główny funkcjonariusz finansowy, zostali schwytani 3 czerwca w domu, który zdobyły wspólnie wojska saudyjskie i jemeńskie. W ramach tej trwającej 10 minut operacji przejęto również broń, amunicję i sprzęt łączności. Nikt z cywilów, w tym obecne w domu trzy kobiety i troje dzieci, nie odniósł obrażeń.

"Operacja uznawana jest za poważny cios dla terrorystycznego ugrupowania Daesh (Państwo Islamskie), szczególnie w Jemenie" - podkreśla komunikat.

Wspierana przez Zachód sunnicka koalicja pod wodzą Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich podjęła w 2015 roku w Jemenie interwencję na rzecz odzyskania stolicy kraju Sany przez rząd, który musiał się stamtąd wycofać pod naciskiem sprzymierzonego z Iranem szyickiego ruchu Huti. Koalicja ta walczy także z innymi działającymi w Jemenie formacjami rebelianckimi, jak Al-Kaida Półwyspu Arabskiego (AQAP). W ostatnich latach Stany Zjednoczone dokonały w Jemenie szeregu ataków z użyciem dronów przeciwko domniemanym członkom AQAP.

>>> Czytaj też: Warosia: dzielnica-widmo stawką w rozgrywce o tureckie odwierty na Cyprze?