Z ustaleń DGP wynika, że wizyta agentów CBA w KNF dotyczyła niedopełnienia obowiązków nadzorczych w sprawie Plus Banku
Większościowym akcjonariuszem Plus Banku jest jeden z najbogatszych Polaków Zygmunt Solorz. / Media / Fot. Tomasz Stańczak Agencja Gazeta

Udało nam się uzyskać informacje, że wejście do siedziby nadzoru miało miejsce na polecenie prokuratora Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Funkcjonariusze CBA przeprowadzili czynności wczoraj i są one związane ze śledztwem dotyczącym niedopełnienia obowiązków nadzorczych nad działalnością Plus Bank. To instytucja, której większościowym akcjonariuszem jest jeden z najbogatszych Polaków Zygmunt Solorz.

Reklama

- Czynności zostały przeprowadzane w siedzibie KNF w Warszawie i w innych miejscach. Działanie funkcjonariuszy CBA dotyczyły zabezpieczenia dokumentów związanych z podejmowaniem działań kontrolno – nadzorczych wobec Plus Bank. W trakcie tych czynności nie zatrzymano żadnych osób – informuje DGP biuro prasowe Prokuratury Krajowej.

Ze względu na dobro postępowania oraz wykonywane i planowane czynności procesowe, śledczy na tym etapie nie chcą ujawnić większej liczby szczegółów.

Informacje o wizycie CBA w KNF jako pierwszy podał portal Business Insider, ale nie było tam informacji czego ona dotyczy. Znalazło się jednak zapewnienie rzecznika Komisji Jacka Barszczewskiego, że urząd współpracuje z organami ścigania.

Ostatni raz o Plus Banku zrobiło się głośno przy okazji afery z udziałem byłego przewodniczącego KNF Marka Chrzanowskiego i jego rozmowy z bankierem kontrolującym Getin Noble Bank i Idea Bank Leszkiem Czarnecki. Upublicznienie rozmowy przez „Gazetę Wyborczą” doprowadziło do postawienia.

>>> Czytaj też: Milionowe kary od KNF: zapłacą Alior Bank, Mediatel i STP Investment