Siedziba Schüco International Polska (budynek biurowy oraz hala wysokiego składowania) będzie przykładem funkcjonowania idei Energy2, czyli budowli reagujących na zmienne warunki klimatyczne panujące wewnątrz i na zewnątrz.

Podwójna fasada

Poprzez zastosowanie podwójnej fasady wzbogaconej o aktywne elementy (technologie solarne: solarotermię oraz fotowoltaikę) budynek nie tylko będzie generował energię, ale także ograniczy straty cieplne.

- Oszczędzanie energii i jej generowanie znacząco wpłynie nie tylko na ekonomikę użytkowania obiektu, lecz także przyczyni się do redukcji emisji CO2 - mówi Michał Dudziak, dyrektor generalny Schüco International Polska.

Energia słoneczna pobierana przez zainstalowane w budynku ogniwa fotowoltaiczne będzie konwertowana na energię elektryczną, natomiast kolektory słoneczne zostaną użyte do ogrzania wody użytkowej. Sama powłoka budynku biurowego zostanie wykonana z materiałów o najniższych współczynnikach przenikania ciepła, wykonanych w aluminiowych systemach Schüco (elementy fasadowe, okna, drzwi oraz świetliki). W części magazynowo-socjalnej obiektu zostaną zastosowane najnowocześniejsze, wysoko energooszczędne okna z tworzywa sztucznego Schüco.

Zewnętrzne żaluzje

W okresie letnim będzie można zmniejszyć użycie energii wykorzystywanej przez system klimatyzacji m.in. dzięki zastosowaniu systemu zdalnie sterowanych zewnętrznych żaluzji przeciwsłonecznych. Zmniejszyć zużycie energii elektrycznej na wentylację i nocne schładzanie pozwolą okna wyposażone w okucia mechatroniczne Schüco TipTronic, które będą zintegrowane z systemem centralnego sterowania budynkiem.