Ruszył pierwszy kantor internetowy w Polsce o intuicyjnej nazwie internetowykantor.pl. Ma on na razie w ofercie wymianę franków szwajcarskich, a dla zadłużonych w tej walucie może być bardzo pomocy w obniżeniu raty za kredyt.

Poznański kantor uruchomił platformę internetową służącą do przyjmowania dyspozycji kupna i sprzedaży walut obcych.

"Wymiana odbywa się za pośrednictwem kont bankowych. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu klienci mogą wymienić walutę w ciągu kilku minut bez wychodzenia z domu" - mówi przedstawiciel firmy Michał Czekalski.

Początkowo kantor prowadzi jedynie wymianę franka szwajcarskiego. Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób spłacających kredyty hipoteczne w CHF.

"Oszczędności z zakupu franka szwajcarskiego na internetowykantor.pl mogą sięgać w stosunku do ofert banków od 1 proc. do 6 proc. kwoty kredytu w ciągu całego okresu spłaty" - chwali zalety produktu Czekalski.

Reklama

Jednym z plusów kantora w internecie jest możliwość szybkiego skorzystania z rekomendacji SII, która pozwala spłacać kredyt bezpośrednio w walucie, w jakiej został on zaciągnięty. Kantor w internecie jest też alternatywą dla przelewów walutowych.

Komunikacja z serwisem jest szyfrowana 256-bit kluczem SSL, stosowane są procedury związane z ochroną danych osobowych i przeciwdziałaniem praniu brudnych pieniędzy. Wymiana dla zarejestrowanych użytkowników jest bardzo prosta.

Aktualnie wymiana CHF obsługiwana jest w mBanku, PKO BP, Banku Millennium i Getin-Noble Bank. W planach twórcy mają wprowadzenie obsługi wymiany EUR, USD i GBP oraz współpracę z większą ilością instytucji finansowych.

Jedną z opcji na wymianę walut w internecie jest także serwis Walutomat.pl, który pozwala na wymianę walut między członkami społeczności. Dzięki temu możemy uniknąć kosztownego pośrednictwa kantorów i banków.