Według najnowszych danych w ubiegłym roku odprawiono tam blisko 90 mln podróżnych. W 2008 roku liczba obsłużonych pasażerów wyniosła rekordowe 90.039.280 osób przy całkowitej liczbie 978.824 operacji lotniczych. Oznacza to, że w 2008 r. ciągu doby lądowało bądź startowało blisko 2700 samolotów, czyli średnio dwa na minutę.

Obecnie lotnisko jest w trakcie przebudowy, tak aby w 2015 roku móc obsłużyć 121 milionów pasażerów. Port posiada pięć równoległych asfaltowych pasów startowych.

Jest to jeden z zaledwie kilku portów lotniczych na świecie, na którym mogą lądować aż 3 samoloty w tym samym czasie. Mierząca 398 stóp wieża kontrolna jest najwyższym tego typu obiektem w USA. Lotnisko zatrudnia łącznie około 56 tys. osób. Całkowita powierzchnia lotniska to 1528 hektarów.

Drugi co do wielkość to stołeczny port lotniczy Pekin. W ubiegłym roku odprawił blisko 74 mln pasażerów – zwiększając ruch w porównaniu rok do roku aż o 13 proc. Pierwszy z europejskich portów zajmuje dopiero czwarte miejsce. Chodzi o londyński Heathrow Airport, który w ubiegłym roku odprawił 66 mln pasażerów.

Port lotniczy Atlanta - Hartsfield-Jackson 2, mat. bloomberg / Bloomberg / CHRIS RANK
Port lotniczy Londyn-Heathrow 1, mat. bloomberg / Bloomberg / Simon Dawson
Port lotniczy Atlanta - Hartsfield-Jackson 1, mat. bloomberg / Bloomberg / ALBERTO RIVA
Stołeczny port lotniczy Pekin 2, mat. bloomberg / Bloomberg / DOUG KANTER
Stołeczny port lotniczy Pekin 1, mat bloomberg / Bloomberg / DOUG KANTER
Lotnisko Tokyo International Airport w Japonii, Fot. flickr, Hyougushi, Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0) / Forsal.pl
Lotnisko Charles de Gaulle Airport w Paryżu Fot. Shutterstock / ShutterStock
Port lotniczy Los Angeles International Airport w Kalifornii Fot. commons.wikimedia.org, NASA World Wind / Forsal.pl
Port lotniczy O'Hare International Airport w Illinois w USA Fot. commons.wikimedia.org, autor:Nikon / Forsal.pl
Największe lotniska na świecie / Forsal.pl