Niemal dwie trzecie użytkowników serwisu społecznościowego Google+ to mężczyźni - wynika z najnowszych badań. Najwięcej jest wśród nich studentów (aż 20 proc.), daleko za nimi uplasowali się programiści, konsultanci i menadżerowie.

Z przedstawionej na stronie Website-monitoring.com grafiki wynika, że panowie stanowią aż 67 proc. użytkowników serwisu Google+. To zgoła inaczej niż na Facebooku, na którym kobiety są zdecydowaną większością stanowiąc aż 53 proc. użytkowników.

Kim są osoby korzystające z serwisu Google+? Okazuje się, że najwięcej jest wśród nich studentów (aż 20 proc.), daleko za nimi uplasowali się programiści, konsultanci i menadżerowie. Większość osób zarejestrowanych na Google+ to osoby deklarujące, iż nie są aktualnie w związku (27,39 proc.).

Najwięcej zarejestrowanych na portalu osób, bo aż 31 proc., pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Drugą pod względem ilości na Google+ narodowością są mieszkańcy Indii (ponad 13 proc. użytkowników serwisu), trzecią zaś Brazylijczycy (niewiele ponad 5 proc.).

Dane te wkrótce mogą ulec zmianie zwłaszcza, że, jak twierdzą twórcy Google+, serwis będzie się bardzo dynamicznie rozwijał. Założony w czerwcu 2011 roku Google+, w styczniu tego roku osiągnął już 90 mln użytkowników, a szefowie firmy spodziewają się, że w grudniu 2012 roku serwis będzie mieć ich już aż 400 mln.

Reklama