Jak podała też PGE, decyzją Rady Nadzorczej PGE Bogdan Pilch obejmie obowiązki 16 kwietnia 2012 r.

PGE poinformowała też, że Bogdan Pilch ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, a ostatnio był wiceprezesem i dyrektorem ds. rozwoju biznesu w GDF SUEZ Energia Polska S.A. Odpowiadał za działania związane z rozwojem spółki na rynku energii elektrycznej i gazu - przede wszystkim za rozwój nowych mocy w oparciu o paliwa konwencjonalne, odnawialne oraz mocy jądrowych.

Pilcha wyłoniono w drodze konkursu rozpisanego po tym, jak pod koniec stycznia br. ze stanowiska prezesa PGE EO zrezygnował Jacek Podlewski.

Spółka PGE EO ma obecnie prawie 400 MW zainstalowanych mocy w elektrowniach wodnych i wiatrowych, co oznacza ok. 17-proc. udział w polskim rynku wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych.

PGE przypomniało, że spółka realizuje założenia wynikające z obowiązującej strategii i zgodnie z nimi zamierza wybudować do 2015 roku 1000 MW mocy w lądowych farmach wiatrowych. Dalsze 1000 MW mocy w morskich farmach wiatrowych ma powstać do roku 2020.

PGE Energia Odnawialna jest spółką zależną Grupy PGE - największej grupy sektora elektroenergetycznego w Polsce oraz jednej z największych w Europie Środkowo-Wschodniej.