Wszystko wskazuje na to, że Facebook chce wypuścić na rynek własnego smartfona. Jak donosi The New York Times, Mark Zuckerberg zatrudnia do budowy swojego telefonu byłych pracowników Apple'a.

Facebook zatrudnił już pół tuzina byłych inżynierów Apple'a, którzy wcześniej pracowali przy produkcji iPhone'a. Jeden z nich brał również udział w powstawaniu iPada.

Zamiast organizować więc czasochłonne castingi, Mark Zuckerberg i jego ekipa przejmują po prostu doświadczonych pracowników Apple'a. Podobno Zuckerberg zadaje im bardzo szczegółowe pytania dotyczące budowy iPhone'a, między innymi jakie rodzaje chipów używane są w produkcie Apple'a.

Projekt budowy własnego smartfona był już w Facebooku kilkakrotnie przekładany, ponieważ dopiero niedawno ludzie Zuckerberga uświadomili sobie, że muszą do tego projektu zatrudnić ludzi z doświadczeniem w produkcji telefonów. Jak zdradził dziennikowi The New York Times jeden z pracowników Facebooka, początkowo ten portal społecznościowy planował sam poradzić sobie z tym zadaniem.