Cena docelowa została wyznaczona na poziomie 13,2 zł, o ponad 10 proc. niższym od poprzedniej wyceny wynoszącej 14,8 zł.

W dniu wydania raportu warszawska giełda wyceniała akcje CYFRPLSAT na 14,35 zł, o 8 proc. drożej od wyceny analityków.

Analitycy DI BRE obniżyli rekomendację dla walorów Cyfrowego Polsatu pomimo dobrych wyników finansowych jakie w ostatnich kwartałach prezentuje spółka oraz wzrostu oglądalności odnotowywanego przez stacje telewizyjne do niego należące. W ocenie DI BRE powyższe osiągnięcia są w dużej mierze pochodną poszerzonego zasięgu technicznego stacji tematycznych należących do Grupy i po wygaśnięciu efektu włączenia ich do dystrybucji poprzez sieć kablową Multimediów oraz platformy cyfrowe ‘n’ i Cyfra Plus (co nastąpiło w maju) segment nadawania telewizyjnego stanie się w porównywalnym stopniu wrażliwy na słabszą kondycję rynku reklamy co konkurencyjny TVN.

„Ponadto oczekujemy, że w segmencie usług dla klientów indywidualnych nasilać się będzie presja konkurencyjna z uwagi na rosnący zasięg naziemnej telewizji cyfrowej (DTT). Oczekujemy, że darmowa oferta DTT w największym stopniu uderzy w pakiet miniHD, który skupia klientów najbardziej wrażliwych cenowo” – uzasadniają dalej analitycy obniżenie rekomendacji.