Wartość Roberta Lewandowskiego systematycznie rośnie. W styczniu 2012 roku Polak był wyceniany na 12 mln euro, w czerwcu - już na 20 mln. Teraz specjaliści portalu transfermarkt.de uznali, że 24-latek wart jest 25 mln

Nie bez wpływu na wzrost wartości napastnika były z pewnością bramki strzelone Ajaxowi Amsterdam i Realowi Madryt w Lidze Mistrzów. Pokazały one, że "Lewy" to talent światowej klasy. Polski napastnik pokazał, że potrafi grać na najwyższym poziomie nie tylko w Niemczech, ale także poza boiskami Bundesligi.

Spośród zawodników Borussii Dortmund wyżej cenieni od Lewandowskiego są Mario Goetze (30 mln) oraz Marco Reus (27 mln). Wartość Łukasza Piszczka wzrosła z 11 do 12,5 mln. Zmianie nie uległa kwota, na jaką wyceniany jest Jakub Błaszczykowski - to wciąż 10 mln. Artur Sobiech do tej pory wart był na 1,75 mln euro, obecnie za napastnika Hannoveru 96 trzeba zapłacić 2,5 mln.

Dla porównania, na czele stawki znajduje się Leo Messi (120 mln euro), który wyprzedza Cristiano Ronaldo (100 mln), Andresa Iniestę (75 mln), Wayne'a Rooney'a (65 mln) oraz Ceska Fabregasa (55 mln).