Przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych Leszek Miętek powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że w pakcie znalazły się gwarancje zatrudnienia, stabilności zakładowego układu zbiorowego pracy oraz kwestia premii prywatyzacyjnej w formie akcji spółki. Zawarto też porozumienie dotyczące płac, które do końca roku zawiesza żądania związkowców w sprawie podwyżek. W zamian za to pracownicy otrzymają w tym roku jednorazową premię pieniężną. Zatrudnieni w spółce zachowali też prawo do wskazywania swoich przedstawicieli w jej organach. 

Leszek Miętek zaznaczył, że porozumienie nie zostało podpisane, a parafowane. Ocenią je teraz jednostki korporacyjne spółki i organy statutowe związkowców. Miętek dodał, że jeżeli zaakceptują one osiągnięte dziś porozumienie, wkrótce pakt gwarancji pracowniczych zostanie podpisany.

W ubiegłym tygodniu zarząd PKP Cargo przedstawił nową propozycję stronie związkowej. Daje im ona więcej korzyści - czteroletnią gwarancję zatrudnienia oraz 165 milionów premii prywatyzacyjnej. 

W lipcu związkowcy grozili strajkiem w wypadku braku podwyżek wynagrodzeń.