Pierwsza ofiara unijnych sankcji: rosyjskie linie lotnicze plajtują

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
3 sierpnia 2014, 19:10
Samolot
Samolot/ShutterStock
Rosyjskie linie lotnicze "Dobrolet" zawiesiły działalność wskutek unijnych sankcji.

Jak podaje portal "Ukraińska Prawda", "Dobrolet", jedyne tanie linie lotnicze w Rosji, wstrzymują od jutra loty i sprzedaż biletów. Linie znalazły się na liście firm, objętych ostatnimi sankcjami Unii Europejskiej, i zachodni kontrahenci zerwali współpracę z nimi.

Unia ogłosiła nowe sankcje 4 dni temu, po zestrzeleniu nad wschodnią Ukrainą samolotu malezyjskich linii lotniczych. "Dobrolet" znalazł się na "czarnej liście", gdyż po aneksji Krymu przez Rosję utrzymywał połączenie Moskwa-Symferopol.

>>> Czytaj też: Polskie rolnictwo po Rosji. Potrzeba długoterminowej strategii

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Tematy: transport
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj